گزارشات

 • برنامه صعود: نقره سر

  منطقه: سیاه بیشه

  مدت برنامه: 1روزه

  تاریخ برنامه: 95/03/15

  صبح روز جمعه از طریق جاده هراز پس از طی مسافتی حدود 35 کیلومتر در منطقه "سیاه بیشه" از ماشین پیاده شدیم. کمی جلوتر از رستوران "باغ صفا" از مسیر پاکوب به سمت شرق کوهنوردی خود را آغاز کردیم. با عبور از شیب تند ابتدای مسیر، به منطقه ای به نام "گندم جار" رسیدیم. کمی استراحت کرده و از اینجا مسیرمان را به سمت جنوب غربی ادامه دادیم.

  به جایی رسیدیم که "ولاردن" نام داشت. دره ای بوده که آب هم دارد. همین مسیر جنوب غرب را ادامه داده و به "نقره بن" رسیدیم. جایی که دارای زمین صاف و کلبه دامداران بوده و مکان خوبی برای استراحت. از اینجا به سمت غرب حدود 12 دقیقه می توان به چشمه آب نیز رسید.

  برای اینکه به نقره سر برویم، مسیرمان را به سمت شرق ادامه دادیم. بعد از 10 دقیقه به طرف جنوب رفته و در نهایت پس از 2 ساعت به "نقره سر" رسیدیم. با دیدن تابلوی عکس زنده یاد حجت الله اسدیان، یادی از کوهنورد عزیز شهرمان نیز کردیم. نقره سر که از اسمش پیداست بر بلندای دشتی وسیع واقع شده است. از اینجا هم ارتفاعات بلند دماوند به خوبی خودنمایی می کرد. عکس های زیبایی از این مناطق را در نیمه خرداد با اعضای محترم باشگاه ثبت کردیم.

  زمان های موردنیاز جهت رسیدن به مناطق نامبرده به صورت زیر است.

  از باغ صفا تا ولاردن 1:30

  از ولاردن تا نقره بن 1 الی 1:30

  از نقره بن تا نقره سر 1:45 تا 2 ساعت

  ناگفته نماند که بهترین فصل جهت صعود به نقره سر فصل بهار است.